Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Przypominamy o kończącym się okresie dostępu testowego do wybranych baz prawniczych

Przypominamy o kończącym się okresie dostępu testowego do wybranych baz prawniczych

Zapraszamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego dostępu do cenionych baz prawniczych, które oferują bogactwo informacji na temat prawa międzynarodowego, konstytucyjnego i unijnego.

Bazy prawnicze w dostępie czasowym do 31 maja br.

Pracownicy i studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego mają możliwość skorzystania z dostępu testowego do baz takich jak:

W Bibliotece Jagiellońskiej został uruchomiony czasowy dostęp do wybranych baz wydawnictwa Oxford University Press, zawierających przeglądowe artykuły oraz bibliografię dotyczącą prawa międzynarodowego. Bazy obejmują Max Planck Encyclopedia of Public International Law i Max Planck Encyclopedia of International Procedural Law. Można przeszukiwać je zarówno w trybie prostym, jak i zaawansowanym, umożliwiającym dodatkowe kryteria wyszukiwania, takie jak: autor/redaktor, data opublikowania, dziedzina, a także skorzystać z operatorów logicznych.

MPECCoL to baza z analitycznymi artykułami o prawie konstytucyjnym w ujęciu porównawczym. Wyszukiwanie jest możliwe według tematu, autora, słowa lub frazy, a także przez wyszukiwanie zaawansowane, obejmujące m.in. autorów, daty i tematy. Baza jest powiązana z Oxford Law Citator, ułatwiającym dostęp do powiązanych treści w zasobach prawniczych Oxford University Press i innych źródłach.

​Oxford Encyclopedia of EU Law to bieżąca encyklopedia prawa unijnego zawierająca 131 artykułów, które klarownie definiują i analizują kluczowe koncepcje prawa UE. Skierowana jest do studentów, wykładowców i badaczy, oferując dogłębne omówienia takich tematów jak Wspólna Polityka Handlowa, ochrona konsumenta czy prawo pracy. Baza umożliwia zarówno proste wyszukiwanie według autora i tematu, jak i zaawansowane, obejmujące pełny tekst, datę opublikowania, bibliografię, dziedzinę i jurysdykcję, z opcją używania operatorów logicznych (AND, OR, NOT).

Oxford Scholarly Authorities on International Law to baza online dla naukowców i praktyków prawa międzynarodowego. Zawiera pełne teksty kluczowych prac referencyjnych i traktatów, takich jak Oppenheim i Oxford Commentaries on International Law. Użytkownicy mogą przeszukiwać tytuły według tematu, autora i tytułu, a także korzystać z funkcji Oxford Law Citator, by znaleźć powiązane raporty i artykuły. Dodatkowo, mogą przeglądać pełne teksty, poruszać się między referencjami i analizami.

 

Zachęcamy również do wykorzystania szansy na zapoznanie się z narzędziem Scopus AI, które dzięki pomocy algorytmów sztucznej inteligencji pozwala na szybsze i sprawniejsze przeglądanie artykułów, weryfikacje danych czy tworzenie bibliografii.

Dostęp do testu Scopus AI możliwy jest poprzez multiwyszukiwarkę explorUJ.

Podczas sesji Q&A z ekspertami Scopus AI, zaplanowanej na:

Data: 17 maja 2024 r.
Godzina: 13:00
Czas trwania: 45 minut
Prowadzący: Katarzyna Patyrak i Adrian Raudaschl (Elsevier)

Będzie można zgłaszać pytania oraz uczestniczyć w dyskusji. Zarejestruj się już teraz, klikając w link do rejestracji.

Recommended
Godziny otwarcia WBP w okresie przerwy majowej

Godziny otwarcia WBP w okresie przerwy majowej

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Funkcjonowanie WBP w okresie Świąt Wielkanocnych

Funkcjonowanie WBP w okresie Świąt Wielkanocnych

Access to the LEGIMI platform

Access to the LEGIMI platform