Nowa Strona Wydziałowej Biblioteki Prawniczej już dostępna

Strona została zaprojektowana w celu zapewnienia lepszego dostępu do bibliotecznych zasobów prawniczych i źródeł informacji prawnej oraz ułatwienia korzystania z usług Biblioteki dla społeczności Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych użytkowników.

Podziel się opinią na temat nowej strony! Jesteśmy ciekawi Twoich spostrzeżeń i sugestii, które pomogą nam jeszcze bardziej dostosować się do potrzeb naszych Czytelników. Skontaktuj się z redaktorem witryny pod adresem: jakub.twarowski@uj.edu.pl. Dziękujemy za pomoc w doskonaleniu strony!

Zwiększona dostępność i mobilność

Strona jest w pełni responsywna i zoptymalizowana dla różnych urządzeń, co pozwala na korzystanie z jej zasobów zarówno na komputerach, tabletach, jak i smartfonach.

Informacje o aktualnych wydarzeniach i szkoleniach

Nowa strona dostarcza aktualnych informacji o usługach, wydarzeniach i szkoleniach organizowanych przez Bibliotekę, dzięki czemu użytkownicy mogą zapoznać się i korzystać z proponowanej oferty.

Możliwość zmiany kontrastu

Nowa strona biblioteki zapewnia użytkownikom możliwość dostosowania kontrastu, czyli różnicy pomiędzy jasnym tłem a ciemnym tekstem lub odwrotnie. Ta funkcja ma kluczowe znaczenie dla osób z różnymi wrażliwościami wzrokowymi, w tym dla osób ze wzmożoną wrażliwością na jasne światło (np. w przypadku zespołu światłowstrętu) lub dla osób ze schorzeniami oczu, które preferują konkretny poziom kontrastu.

Możliwość zmiany czcionki

Kolejną korzyścią nowej strony jest możliwość zmiany czcionki. Różne czcionki mogą wpływać na czytelność i wygodę korzystania z tekstu, zwłaszcza dla osób z wadami wzroku lub trudnościami w czytaniu standardowych fontów. Dlatego nowa strona biblioteki oferuje użytkownikom różnorodne opcje czcionek, co umożliwia dostosowanie ich do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Dostępność

Nowa strona biblioteki została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu dostępności dla wszystkich użytkowników. Bez względu na to, czy korzystają z niej osoby z różnymi umiejętnościami i potrzebami, czy też osoby z ograniczeniami fizycznymi czy sensorycznymi, wszyscy mogą swobodnie korzystać z zasobów i usług biblioteki. Dostosowanie do standardów dostępności internetowej, takich jak WCAG (Web Content Accessibility Guidelines), umożliwia użytkownikom z różnymi zdolnościami pełny i równy dostęp do wszystkich funkcji strony.

Intuicyjność

Strona została starannie zaprojektowana w taki sposób, aby była intuicyjna i łatwa w obsłudze. Użytkownicy mogą szybko zrozumieć strukturę strony, jak również znaleźć potrzebne im funkcje i zasoby. Przejrzysty układ, dobrze oznaczone przyciski i intuicyjne ikony sprawiają, że korzystanie z biblioteki online jest proste i przyjemne.