Wypożyczalnia Międzybiblioteczna Zamiejscowa WBP

Korzystaj z unikatowej literatury prawniczej do badań naukowych bez dalekich podróży dzięki usłudze wypożyczania międzybibliotecznego!

W tej zakładce znajdziesz informacje o zasadach sprowadzania materiałów bibliotecznych z bibliotek krajowych i ich udostępniania w naszej Bibliotece.

Również WBP na zasadzie partnerstwa wypożycza własne zbiory bibliotekom zamiejscowym na określonych warunkach.

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza UJ realizuje wypożyczenia zbiorów własnych zamiejscowym bibliotekom krajowym oraz umożliwia swoim Czytelnikom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek zamiejscowych dla celów naukowych drogą wypożyczania międzybibliotecznego.

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza UJ realizuje usługę skanowania artykułów lub fragmentów dzieł znajdujących się w domenie publicznej lub na licencji zezwalającej ich rozpowszechnianie.

Szczegółowe informacje na temat wypożyczeń międzybibliotecznych znajdują się poniżej oraz w Regulaminie Wydziałowej Biblioteki Prawniczej UJ.

Kontakt:

e-mail: mb.wbp@uj.edu.pl

mgr Klaudia Smoleń

e-mail: klaudia.smolen@uj.edu.pl

tel: 12 663 13 36

Pracownicy naukowi i dydaktyczni WPiA UJ mają możliwość bezpłatnego zamawiania za pośrednictwem naszej Biblioteki materiałów bibliotecznych, których nie posiadają krakowskie biblioteki, z innych bibliotek w kraju. Sprowadzone pozycje udostępniane są wyłącznie w Czytelni, na czas określony przez bibliotekę wypożyczającą.

Z usługi wypożyczeń zamiejscowych do celów naukowych mogą również korzystać doktoranci oraz studenci WPiA UJ, dołączając do zgłoszenia opinię promotora lub innego opiekuna naukowego wskazującą na potrzebę sprowadzenia publikacji (np. do przygotowania rozprawy doktorskiej, pracy magisterskiej, artykułu).

Zgłoszenia zawierające dokładne dane bibliograficzne zamawianych pozycji oraz wszelkie zapytania w sprawie wypożyczeń międzybibliotecznych prosimy kierować na adres: mb.wbp@uj.edu.pl

Składając zamówienie należy podać:

• imię, nazwisko zamawiającego
  • nr karty bibliotecznej
  • adres e-mail oraz telefon kontaktowy
  • opis bibliograficzny zamawianej pozycji: autor / tytuł / miejsce wydania / rok wydania / sygnatura
  • adres biblioteki, w której znajduje się zamawiana pozycja.

O nadejściu zamówionych materiałów i terminie ich zwrotu Czytelnik jest powiadamiany telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Sprowadzanie materiałów bibliotecznych niedostępnych w kraju z bibliotek zagranicznych prowadzi Biblioteka Jagiellońska (usługa odpłatna). Więcej informacji na stronie Biblioteki Jagiellońskiej.

Wydziałowa Biblioteka Prawnicza UJ udostępnia własne zbiory zamiejscowym bibliotekom krajowym w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych, na zasadzie partnerstwa. Zamówienia należy składać drogą mailową na adres: mb.wbp@uj.edu.pl lub za pomocą systemu bibliotecznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Warunkiem korzystania z wypożyczeń międzybibliotecznych jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego w systemie bibliotecznym UJ. W przypadku nieposiadania konta prosimy o kontakt z Wypożyczalnią WBP UJ w celu jego założenia.

Zasady wypożyczeń międzybibliotecznych ze zbiorów WBP UJ

• Ze zbiorów udostępniane są książki o statusie "dostępny" z wyjątkiem tych, które WBP posiada w jednym egzemplarzu.
  • Materiały są wypożyczane na okres 1 miesiąca.
  • Za wypożyczone materiały biblioteczne oraz ich terminowy zwrot odpowiedzialność ponosi biblioteka wypożyczająca.
  • Składane zamówienie powinno zawierać dokładne dane bibliograficzne (autor / tytuł / miejsce wydania / rok wydania / sygnatura)

Wypożyczanie międzybiblioteczne zamiejscowe nie obejmuje:

• dzieł rzadkich i szczególnie chronionych,
  • jedynych egzemplarzy dzieła w zbiorach,
  • dzieł znajdujących się̨ w księgozbiorach podręcznych,
  • gazet i innych czasopism,
  • dzieł wydanych do 1949 r.,
  • dzieł uszkodzonych, wymagających konserwacji.